вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий